Kardio trénink

Trénink posilující srdečně-cévní a zároveň dýchací systém. Můžeme ho také nazývat jako aerobní aktivitu, podle zaměření také s anaerobními prvky.  Neměl by chybět v žádném tréninkovém plánu.

Aerobní aktivita je jakákoliv sportovní činnost prováděná se střední intenzitou, zvýšenou tepovou frekvencí a po určitý časový úsek, který je delší, než 15 minut. Ideální minimum je 40 minut. Takovýto trénink probíhá v tepové frekvenci v rozmezí 40-60% maximální tepové frekvence. Budujeme si tak vytrvalost a výkonnost a trénink je ideální pro hubnutí a můžeme tak pracovat na své ideální postavě.

Anaerobní prvky, jako například výskoky, rychlé starty, angličáky, techniky inspirované atletickým tréninkem, tedy prvky prováděné s maximální intenzitou a vysokou tepovou frekvencí, která může vyšplhat nad 80% maximální tepové frekvence, jsou také nedílnou součástí kardio tréninku.  Můžeme to také nazývat třeba práce s tepovou frekvencí anebo intervalový trénink. Každopádně takovýto trénink kromě vytrvalosti posiluje výrazně srdečně-cévní systém, zvětšuje kapacitu plic a rozvíjí svalovou sílu.

Výhody pravidelného kardio tréninku

  • Celkové zvýšení vytrvalosti a výkonnosti
  • Snížení klidového a zátěžového tepu
  • Snížení krevního tlaku
  • Zlepšení průtoku krve a látkové výměny
  • Posílení srdečního svalu a výkonu plic
  • Snížení cholesterolu
  • Redukce tukových zásob
  • Snížení hladiny stresových hormonů díky uvolněným endorfinům

Body shape

Komplexní cvičení, které pomáhá rovnoměrně tvarovat a zpevňovat postavu. Jde o posilovací cvičení, kde je využívána převážně hmotnost vlastního těla. Určeno je všem věkovým kategoriím bez omezení věku, váhy a pohybového nadání.

Pro zahřátí se používají jednoduché prvky z aerobiku, při vlastním cvičení se využívám vlastní váhy a různých cvičebních pomůcek (gumičky, činky, míče, bosu, stepy, kettlebelly) a lekce je vždy ukončena protažením a celkovým zklidněním.

X-BOXING

Speciálně vytvořený cvičební program, ve kterém se využívá prvků boxu a kickboxu.

Lekce začíná dynamickou částí, kdy se tělo postupně zahřívá a následně, díky práci s tepovou frekvencí , dochází ke spalování tuků. V této části jsou údery a kopy nekontaktní, cvičí se na motivující hudbu. Druhá polovina lekce je zaměřená na posilování, probíhá v zóně bojových sportů, kde se k úderům a kopům dají využít boxovací pytle a jiné pomůcky patřící k boxingu a kickboxingu. Pi úderech a kopech dochází k velkému energetickému výdeji a efektivnímu posilování celého těla.

X-BOXING vám zvedne fyzickou kondici, pomůže tvarovat tělo a redukovat hmotnost, odbourá stres, uvolní endorfiny. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé, každý si najde svou úroveň a náročnost tréninku. Lekci vede zkušený instruktor, který se postará o bezpečnost a o kvalitu tréninku.

Pokud máte své bandáže a rukavice, vezměte si s sebou. Boxerské rukavice si můžete zapůjčit také u nás.

Cardio training

Kardio je klasický způsob cvičení, při kterém se spalují tuky a můžeme pracovat na své ideální postavě. Má tedy své výhody, díky kterým by neměl chybět v žádném tréninkovém plánu. Za kardio můžeme považovat v podstatě každou vytrvalostní aktivitu, při které se tepová frekvence vyšplhá až k 80ti % vašeho tepového maxima.

Vyjma klasických kardio aktivit (běhání, jízda na kole, Total Body Workout apod.)  existují i některé zajímavé cviky, při kterých výrazně roste tepová frekvence. Řadí se mezi ně angličáky, dřepy s výskokem a jiné techniky inspirované atletickým tréninkem.

Pokud tedy potřebujete rychle a efektivně docílit ideální postavy, cardio training je dobrou volbou.