Zdravotní cvičení

Koncept zdravotní cvičení perfektně zapadá do široké škály ranních lekcí, které v Xplore fitness můžete navštívit a zároveň je prostřídat tak, aby náš týdenní rozvrh byl vybalancovaný. Lekce probíhá v pomalejším tempu za doprovodu klidné hudby, abyste se byli schopni soustředit na vlastní pohyby a zvýšili tak efektivitu tréninku. Cviky mají kompenzační charakter. To znamená, že jsou zaměřeny na „problematické“ partie. Některé svaly v našem těle mají sklony ochabovat, některé svaly jsou naopak přetížené. Díky tomu máme špatné držení těla, bolesti v oblasti krční páteře, mezi lopatkami a v bedrech, zkrácené zadní strany stehen, podkolenní a achilovku, hybnost chodidla je minimální.

Přesně této problematice se zdravotní cvičení věnuje. Nedejte se ale zmást. I když to zní jako cvičení pro „starší a pokročilé“ 😊, je vhodné také pro mladé sportovce a pro nás všechny, kteří potřebujeme kompenzovat své ostatní aktivity, pracovně nabitý týden a nahromaděný stres. Cvičení je navíc vhodné i po zranění, kdy ještě tělo není připraveno na velký výkon. Instruktorka je profesionálka , dlouhodobě se zabývající pohybovým systémem člověka a známými metodami jako SM systém, Dornova metoda anebo cvičení podle paní Mojžíšové.

Při cvičení je použita hlavně váha vlastního těla a drobné pomůcky jako overbally a expandery s nízkou rezistencí. Cvičíme bez bot, na podložce.

Zdravotní cvičení